top of page

Witaj!

graphic element
IMG_6774_edited_edited_edited.png

Nazywam się Anna Magdalena Sieprawska. Zajmuję się szeroko pojętą terapią ciała. Czyli mówiąc po ludzku, przeprowadzam Twoje ciało z punktu A do punktu B. Na przykład z napiętych do granic możliwości, pleców. Do pleców, które są miękkie w dotyku, a silne, jak tygrys gotowy do ataku. 
 

Droga do mojego zawodu była wyboista, ale nieprzypadkowa. Zaczęła się w momencie, w którym postanowiłam, nie poddawać się i szukać na własną rękę pomocy dla siebie. Skolioza, stenoza, dyskopatia, chroniczny ból, który zaowocował depresją. Po przejściu przez chyba wszystkie możliwe terapie, praca z własnym ciałem, często wychodząc poza standardy leczenia i proponowanych technik terapii, stworzyła mój produkt. Oddech, którym posługuje w codziennym życiu i którego uczę swoich pacjentów, by zaczęli, bądź wspomogli swój proces leczenia.

Wdech i wydech,
z dźwiękiem Sz...

graphic element
graphic element

Krok pierwszy 
NEUTRALNA POZYCJA MIEDNICY

Zacznij od leżenia, ale możesz też siedzieć, a nawet chodzić podczas tego ćwiczenia. 

 

Połóż się na plecach, ugnij nogi w kolanach, ustaw stopy na szerokość bioder. Miednica pozostaje w pozycji neutralnej. Oddychaj, oddechem połączonym. Wdech i wydech bez pauz. Nie do brzucha. Do żeber, jeśli potrafisz. Naturalnie.

graphic element

Krok drugi
WIZUALIZACJA

Kieruj umysł na podstawę kręgosłupa. Wyobraź sobie, że z wydechem guzy kulszowe zbliżają się do siebie. Z czasem można to poczuć i jest to, ze względu na anatomiczną lokalizację, prosta sprawa. Zbyt trudne? To spróbuj poćwiczyć z kwiatem, z wydechem zamyka się, z wdechem otwiera. Cokolwiek wyobrazisz sobie, będzie dobrze.

graphic element

Krok trzeci
DŹWIĘK SZ...

Ze swoimi pacjentami szuszam, czyli wydycham powietrze z dźwiękiem „sz”. Ten dźwięk, nie inny, powoduje prawidłową pracę języka, wewnątrz ust. 


 

Ta instrukcja nie ma na celu nauki techniki oddechowej. Jest to tylko skrót, który być może zainspiruje Cię do poszukiwań. Jeśli czujesz, że to ma sens, chcesz się jej nauczyć, dowiedzieć na ten temat więcej, zainspirowała Cię moja historia. Zapraszam na indywidualne konsultacje. Stacjonarnie i online.

Poodychaj ze mną.

graphic element

Dziękuje, że jesteś!

Contact
bottom of page